ESN UMCS organizuje razem z DKMS Polska Dzień Dawcy. „ZOSTAŃ BOHATEREM BEZ NOSZENIA PELERYNY!”

9 maja na uczelni UMCS, ale także w całej Polsce odbędzie się wydarzenie:„Dzień Dawcy Szpiku z ESN Polska”. Jest to projekt prowadzony przez Stowarzyszenie ESN Polska przy wsparciu organizacji DKMS Polska. Inicjatywa ta wspiera walkę z nowotworem krwi przez rejestrację potencjalnych dawców szpiku na uczelniach wyższych w Polsce. Celem akcji jest zwiększenie świadomości studentów i pracowników uczelni o nowotworze krwi. Tego samego dnia na 28 uczelniach w wyższych odbędzie się powyższa akcja, co jednoznacznie zwiększa zasięg oraz wagę projektu. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby ludzi. Miejsce rejestracji to Chatka Żaka (ul. Idziego Radziszewskiego 16) i Wydział Humanistyczny UMCS (ul.Plac Marii Skłodowskiej-Curie 4A) od godziny 12 do 18.

Podczas akcji ESN Polska oraz Fundacji DKMS wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Do 7 maja rekrutujemy wolontariuszy! Zapisy na wydarzeniu na fb -> http://bit.ly/2q2w0sk
W czasie akcji wolontariusz będzie mógł liczyć na wsparcie koordynatora uczelnianego i koordynatora z ramienia Fundacji DKMS.
Każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o udziale w akcji oraz usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach.

ZADANIA WOLONTARIUSZA: pomoc przy promocji wydarzenia,
pomoc przy rejestracji potencjalnych dawców.

Każda para rąk do pomocy się liczy!

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.
Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 1 038 000 (grudzień 2016) potencjalnych dawców. 3 741 (grudzień 2016) osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Erasmus Student Network została utworzona 16 października 1989 roku w Gandawie, w Belgii. Obecnie, w skład tej organizacji studenckiej wchodzi 528 lokalnych sekcji z 40 europejskich krajów. Obecnie, w Polsce na zasadzie non-profit działa 42 lokalne sekcji ESN. Nasi wolontariusze każdego roku pomagają ok. 11 tys. studentom zagranicznym przyjeżdżającym do naszego kraju. Poprzez nasze projekty staramy się aktywizować przyjezdnych studentów w życie lokalnej społeczności (SocialErasmus), propagować sportowy tryb życia (ESNOLYMPICS), wspierać mobilność studentów z niepełnosprawnościami (ExchangeAbility) czy uczyć języków obcych (Tandem). Liczymy, że dzięki temu projektowi wspomożemy jeszcze bardziej Polskie inicjatywy.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "ESN UMCS organizuje razem z DKMS Polska Dzień Dawcy. „ZOSTAŃ BOHATEREM BEZ NOSZENIA PELERYNY!”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


*