Inkrea

W sobotę siatkarki LUK AZS UMCS Lublin podejmą APPGO AZS Uniwersytet Rzeszowski

W sobotę siatkarki LUK AZS UMCS Lublin zagrają na własnym boisku z APPGO AZS Uniwersytet Rzeszowski. Dla trenera „naszych siatkarek” będzie to pierwsza potyczka w 2018 roku. 

– W naszym ostatnim spotkaniu z Rzeszowem, nie grała nasza pierwsza rozgrywająca, ale udało nam się wtedy wygrać. Najbliższy mecz też może być trudny, bo APPGO mimo odległego miejsca w tabeli jest silną ekipą. Ogólnie ta liga jest dosyć wyrównana. W ramach przygotowań do tej drugiej rundy zagraliśmy w turnieju towarzyskim, na którym wynik nie był najważniejszy. Drużyna została podzielona na dwa składy i zagrały dwa zespoły LUK AZS UMCS Lublin, dlatego ciężko w takiej sytuacji mówić o wyniku. Przed najbliższym spotkaniem mamy pewne problemy. Drobną kontuzję ma Dominika Wawerska, ale staramy się zrobić wszystko, żeby w sobotę wystąpiła – mówi szkoleniowiec LUK AZS UMCS Lublin, trener Jacek Rutkowski.

Sobotni rywal lublinianek na trzynaście rozegranych spotkań w obecnym sezonie, tylko dwa razy schodził z parkietu w roli zwycięzcy. Ostatni raz miało to miejsce 8 listopada 2017 roku. Od tamtej pory zawodniczki z Rzeszowa zanotowały siedem kolejnych porażek z rzędu. Aktualnie ekipa rzeszowska zajmuje przedostatnie (dziesiąte) miejsce tabeli, czyli miejsce w strefie spadkowej.

Na pięć ostatnich spotkań siatkarki z Lublina odniosły cztery zwycięstwa. W pierwszym starciu obu ekip, które miało miejsce 21 października, lepsze były akademiczki z Lublina. Wtedy LUK AZS UMCS pokonał na wyjeździe APPGO 2-3.

Spotkanie odbędzie się  w sobotę (6 stycznia) o godzinie 17:00 w hali CKF przy ulicy Langiewicza.

fot. Michał Piłat

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "W sobotę siatkarki LUK AZS UMCS Lublin podejmą APPGO AZS Uniwersytet Rzeszowski"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


*